Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/brucem/public_html/ecosilesia.com/plugins/system/sefservicemap.php on line 49
 Zabawy z rolką po papierze toaletowym w roli głównej
 

wtorek, 07 sierpnia 2012 10:25

Zabawy z rolką po papierze toaletowym w roli głównej

Oceń ten artykuł
(29 głosów)

Czasem trzeba uważać co się odpowiada maluchowi. Kiedy mój mały siostrzeniec zapytał, po co zbieram rolki od papieru toaletowego - odpowiedziałam: dla zabawy (zamiast tłumaczyć dlaczego na recykling). To chodź się bawić - on na to. Ale jak? Po inspiracje zwróciłam się do internetu.

Okazuje się, że puste rolki po papierze toaletowym to zdecydowanie jedna z najbardziej przydatnych do zabawy rzeczy w koszu na odpady segregowane. Można się nimi bawić nawet bez farb, kleju i żadnych upiększeń, np. układając jedne na drugich w zamki, lub wieże, które potem można zbijać małą piłką jak kręgle.

rolka_krolikNa prace plastyczne z rolką po papierze toaletowym w roli głównej pomysłów jest mnóstwo. Oto kilka z nich do wykorzystania na kreatywne zabawy z dziećmi w deszczowe poranki i chłodne popołudnia.

Samochody wyścigowe (zdjęcie u góry): Ten pomysł bardzo spodobał się mojemu siostrzeńcowi, który zafascynowany jest autami. Tor wyścigowy i cały zestaw fantastycznych, papierowych samochodów. Jak je zrobić zobacz na blogu Kifli es levendula (po węgiersku, ale dużo zdjęć i w razie potrzeby Google przetłumaczy).

rolka_lalkiKróliczek to zwierzątko, które lubi każde dziecko. Projekt można wykorzystać, gdy budujemy zagrodę - taką jak u babci w wakacje, lub jako dekoracja świąteczna. Jak zrobić gromadkę sympatycznych długouchych króliczków znajdziesz w Poradach Rąbniętej Brygady.

Lalki o zmiennych twarzach: to projekt, który można wykorzystać potem do fajnego przedstawienia teatrzyku lalkowego. Albo po prostu powygłupiać się ze zmieniającymi twarze ludzikami. Przy okazji dzieci zgłębiają temat różnych uczuć i sposób ich wyrażania.

W tym projekcie są potrzebne dwa rodzaje rolek - cieńsze i grubsze. Te do środka można ewentualnie łatwo zrobić z kartonu. Instrukcja na blogu A Little Learning for Two (tym razem po angielsku, ale dzięki Google to przecież żaden problem).

rolka_lornetkaLornetka: wprawdzie nie jest to świetne zdjęcie tego pomysłu, ale podpatrzyłam go kiedyś w jakimś przedszkolu i wydał mi się naprawdę fajny. Lornetkę możesz zrobić zupełnie prosto przy użyciu taśmy i kawałka włóczki albo upiększyć ją farbami czy ozdobnym papierem. A potem idźcie z dzieciakami na spacer i podglądajcie ptaki w parku.

Katarzyna Zalewska