Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/brucem/public_html/ecosilesia.com/plugins/system/sefservicemap.php on line 49
 Jak usunąć zapach kota-śmierdziucha
 

środa, 15 czerwca 2011 11:03

Jak usunąć zapach kota-śmierdziucha

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Czy twój własny kot postanowił zaznaczyć teren, czy Buras z okolicy zdecydował się zostawić u ciebie "wizytówkę", okropny zapach moczu kota jest to coś, z czym natychmiast trzeba zawalczyć. Na szczęście jest na to prosty, domowy sposób.

ocetTak, na ratunek wybierz ocet! Ten niedrogi, cudowny produkt jest zdecydowanie najlepszy na pozbywanie się "trudnych" kocich zapachów.

W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj po 1 części octu i wody; spryskaj obsikane miejsce i wytrzyj starą szmatą. Czasem w miejscach szczególnie problematycznych używam nawet sam ocet.

Największym błędem jaki można zrobić, a wiele osób tak robi, to próbować czyścić po kocie środkami do wc, wybielaczami, czyli środkami do czyszczenia z chlorem. To tylko pogarsza problem, ponieważ chlor wydobywa z moczu silny zapach amoniaku.

Oprócz usunięcia przykrego zapachu, stosowanie octu dodatkowo odstrasza koty od ponownego opryskiwania w tym samym miejscu. Jeśli kot spryskuje rzeczy z tkanin, warto dodać do prania trochę octu (ok. 1/4 szklanki) - po wysuszeniu dla mnie zapach praktycznie niewyczuwalny, dla kota - owszem, i działa.

KZ